Cafe Kozmetik » Blog Yazıları » Güneş, Çevre ve Kırık Saç Uçları

Düzenli ve saç yapınıza uygun bir saç bakım rutini bu bakımdan hayati öneme sahiptir.

Yaz mevsimi ve özellikle tatil zamanı, saçlarımız üzerinde yıpratıcı etkiler yaratabilir. Yoğun güneş ışığı, özellikle UV ışınları, rüzgar gibi diğer elementlerin yanı sıra yüzme havuzlarındaki klor ve tuzlu su saçın protein yapısına zarar verir.

Saç sağlıklı parlaklığını kaybeder, renk yoğunluğu azalır ve kırıklar oluşur. Saçlar, boyansa bile, daha mat, saman gibi bir görünüm ve kırılgan bir doku alır.

Uçlarda kırıklar başladığında uygun bir saç bakımınun uygulanması ve rutin hale getirilmesi hayati önem taşır. Birincisi, saçın yeniden iyi gözükmesini sağlamak için kısa süreli etkisi olan silikonun kullanılmasını önlemektir. Silikon, saç telinin parlak görünmesini sağlayan bir film oluşturur. Ancak bu ışıltılı görüntünün altında saça ciddi zararlar verir.

Silikon birikimi her şampuanla artar ve saç telinin yanı sıra saç derisinde de birikintiler kalır. Sonuç olarak bu birikme saçların daha ağırlaşmasına ve sağlığını yitirmesine neden olur. Sağladığı hacim kısa sürelidir ve en sonunda saç ilk baştakine gore daha da kötü bir hale gelir. Tek çözüm, silikonsuz ürünleri tercih etmektir.

İşte zarar görmüş saçlarınıza ve kırık uçlara bakım yapmak için birkaç ipucu:

Adım 1: Saçınızı şapka veya benzeri aksesuarlar ile güneşten mutlaka koruyun.

Adım 2: Ev yapımı doğal saç bakımları harikalar yaratabilir! Örneğin, birkaç yumurta akını sertleşene kadar çırpın ve içerisine az miktarda limon suyu ekleyin. Yumurta beyazı limon karışımını saçınıza uygulayın ve yaklaşık 15 dakika bekletin. Alternatif olarak veya ek olarak, saçın uçlarına zeytinyağı ya da argan yağı sürün ve birayla durulayın.

Ya da tüm bunlarla uğraşmak istemiyorsanız Yaşam Dükkanı’nda sizler için satışa sunduğumuz doğal, organik, silikon, sülfat, parabenler ve saçlarınıza zararı olabilecek şüpheli kimyasallar içermeyen şampuanlardan maskelere, doğal yağlardan saç şekillendiricilere varan değişik kategorilerdeki ürünlerimize göz atın. Tıklayın!

Yorumlar
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır