Cafe Kozmetik » Blog Yazıları » Ellerinizi nasıl şımartırsınız?

Özellikle kış aylarında cildiniz kurur, aynı şekilde ellerinizde bu aylarda özel bakıma ihtiyaç duyar. Çünkü elleriniz soğuk havanın yanısıra sık sık suya da maruz kalır ve bu durum onları daha da kırılgan bir hale getirir. Ayrıca elleriniz sıklıkla güneşe ve çevresel etkilere de maruz kalırlar, bu durum ellerinizde maalesef hoş gözükmeyen ve istenmeyen lekelerin oluşumuna sebep olur.

Tüm bunlara karşın ellerinizi korumak ve onları genç, sağlıklı tutmak hatta biraz şımartmak hiç de zor değil. Bunun için size küçük bir bakım önerimiz var. Hadi hep beraber göz atalım.

Öncelikle ellerinizi yumuşak, anti-septik özellikle bir sabunla yıkayın. Bunun için özellikle Halep Sabunları’nı tercih edebilirsiniz. Halep sabunları içerisinde bolca bulunan defne yağı ile en alerjik cilt sahiplerinin dahi kullanabileceği kadar yumuşak ve naziktir.

Sonrasında ellerinize vücut için kullanıma uygun bir peeling uygulayın. Bunun için size sertifikalı organik içeriğe sahip ve mis gibi taze turunçgil kokulu COSLYS Jel Vücut Peelingini önereceğiz. Peelingi ellerinizin arka yüzeyine ve parmaklarınızın iç kısmına yumuşak bir biçimde masaj yaparak iyice uygulayın. Daha sonrasında ellerinizi sabun kullanmadan su ile durulayın ve iyice kurulayın.

En son olarak ellerinize sadece bir el kreminden fazlasını sunan adeta bir el maskesi gibi düşünebileceğiniz yağlı bir hisse sebep olmadan ellerinizin üzerini zırh gibi kaplayan sertifikalı organik bitkisel içeriğe sahip Absolution Le Soin des Mains ile ellerinizi ince bir tabaka halinde iyice kaplayın. Sonrasında ellerinizi mutfakta kullandığınız streç film ile sarın ya da evinizde mevcutsa eldiven giyebilirsiniz. Son olarak ellerinizi daha önceden ısıtmış olduğunuz ılık havluya sarın. Sıcaklık kremin elleriniz tarafından daha yüksek miktarda emilimini sağlayacaktır. Bu şekilde 10 dakika bekledikten sonra streç filmi/eldiveni ellerinizden uzaklaştırın ve ellerinizi kuru bir yumuşak bez ile nazikçe silin.

Nasıl hissediyorsunuz? Bu uygulamayı haftada bir defa tekrar etmeniz yeterli olacaktır.

Yüksek düzeyde defne yağı içerikli Halep Sabunları için buraya tıklayın!

Organik sertifikalı COSLYS Jel Vücut Peelingi için buraya tıklayın!

Absolution Le Soin des Mains organik sertifikalı el kremi için buraya tıklayın!

Yorumlar
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4