Cafe Kozmetik » Blog Yazıları » Gözlükle makyaj!

Gözlük kullanıyorsanız bazı noktaları dikkate almanızda fayda var. Öncelikle gözlüğünüzün rengi. Eğer gözlüğünüz nötr bir renge sahipse sorun yok ama renkli çerçeveli bir gözlüğünüz varsa bu durum makyajınızla gözlüğünüzün hoş olmayacak bir biçimde çakışmasına sebep olabilir.

Diğer bir önemli nokta ne tip bir gözlük kullandığınızla ilgili. Yani uzak görüş amacıyla mı? Yoksa yakın görüş amacıyla mı? Gözlük kullanıyorsunuz. Çünkü bu gözlüklerden bir tanesi gözlerinizin daha büyük gözükmesine sebep olacakken diğeri tam tersi şekilde gözlerinizi daha küçük gösterecektir.

Miyopi gözlüğü

Miyopi yani uzağı görmekte sorun yaşamanız sebebiyle kullandığınız gözlüğünüz gözlerinizin olduğundan daha küçük gözükmesine sebep olur. Bu sebeple bu tip gözlük kullananlar koyu renk göz farlarından uzak durmalıdır.  Bu tip gözlük kullananların göz farını geniş bir yüzeye yaymaları doğru bir uygulama biçimi olacaktır. Bu durum gözlerin camların arkasında daha büyük gözükmesini sağlayacaktır. Ayrıca kesinlikle parlak, ışıltılı, yanar döner olarak ifade edebileceğimiz renkler tercih edilmelidir.

Işıltılı eyeliner tercih edilmeli ve göz kalemi olarak da kahve tonları seçilmelidir. Ve lütfen cimri davranmayın yani maskarayı bile bol miktarda sürün, bu gözlerinizi ortaya çıkaracaktır.

Hipermetropi gözlüğü

Bu tip gözlükler gözlerinizi oduğundan daha büyük gösterirler. Dolayısıyla bu tip gözlük kullananların gözlerini daha küçük gösterecek makyaj yapması gerekmektedir. Bu yüzden mutlaka koyu renkler tercih edilmelidir. Mutlaka mat ve koyu renk farlar seçilmelidir. Renkli ve yanar döner farlardan ise uzak durulmalıdır.

Bu gözlükler hatayı ne yazık ki affetmezler bu sebeple eyeliner kullanılması halinde çok dikkatli ve çok doğru bir biçimde uygulanmalıdır. Aynı sebepten ötürü allık gözlük çerçevesinin hemen alt kenarına kadar uygulanmalı camın önünden gözükecek seviyeye kadar çıkartılmamalıdır.

Bunun dışında eğer gözlerinizin çevresinde koyu halkalar mevcutsa bunu kapatmanın en iyi yolu ışıltılı bir makyaj uygulaması yapmaktır. Makyanızın daha aydınlık olması için gözünüzün iç köşesine beyaz eyeliner ya da hafifçe beyaz göz farı uygulayabilirsiniz.

Unutmayın yapay aydınlatma altında renkler her zaman olduğundan farklı gözükür bu sebeple makyajınızı her zaman gün ışığını karşınıza alarak yapmanız daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlayacktır.

Son bir ipucu: Eğer geniş çerçeveli dikkat çeken bir gözlüğünüz varsa mutlaka gözlerinizi ya da dudaklarınızı öne çıkartmalısınız. Eğer gözlüğünüz koyu çerçeveli ise dudaklarınızı öne çıkartacak şekilde vurgulamanız uygun olacaktır.

Gözleriniz için muhteşem renklere sahip organik ve mineral farları keşfetmek için tıklayın!

Yorumlar
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4