Cafe Kozmetik » Blog Yazıları » Nasıl kullanacaksınız?

Vücut bakımı

Vücudumuzu kaplayan deri aslında onu dış çevreden kaynaklanan hasarlara karşı koruyucu bir role sahip kalkandır. Bu sebeple hasar görmeye ve iritasyona uğramaya çok yatkındır. Hindistan cevizi yağı cildinizin bu sorunlarla baş etmesinde ve kendi korumasında ona yardımcı olabilir. Nasıl mı?

Hindistan cevizi yağını cildinizi koruyucu bir merhem olarak kullanabilirsiniz. Küçük bir miktar yağı elinize alın vücut ısınızla hızla eriyecektir. Bu yağı tüm vücudunuza ince bir tabaka halinde sürün ve deriniz tarafından emilmesi için ona biraz zaman tanıyın. Kısa sürede emilecektir.

Bu muhteşem yaz günlerinde hepimizi kavurucu güneşe maruz kalarak etrafta tembellik yapıyoruz. Tabi bu kavurucu güneş derimizi az ya da çok ama mutlaka yakıyor. Peki hindistan cevizi yağının tüm bu güneş yanıklarını ve hatta güneş kaynaklı olarak derimizde meydana gelen tüm hasarları onarıcı ve rahatlatıcı etkisi olduğunu biliyor musunuz? Evet bu doğru çünkü hindistan cevizi yağı derimizin kendi kendini iyileştirici mekanizmalarına destek olarak bu sürecin hızlı bir biçimde atlatılmasına yardımcı olur.  Hindistan cevizi yağını cildinizde güneş yanığı olan bölgelere sık sık ugyulamayı unutmayın yeter. Size bir de küçük tüyo verelim, hindistan cevizi yağı uzun sureli kullanımda selülitlerinizin azaltılmasına ve cildinizde meydana gelen gerilim izlerinin yumuşatılmasına da yardımcı olur.

Hindistan cevizi yağı aynı zamanda koltuk altınızda çoğalarak kötü kokuya sebep olan bakterilerin gelişimini engeller ve bu da onu doğal deodorant arayışında olanlar için mükemmel bir alternative yapıyor. Koltuk altlarınıza ince bir tabaka halinde sürün hepsi bu kadar.

Saç bakımı

Tıpkı cildimiz gibi saçlarımızda her gün ve her mevsim pek çok yıpratıcı çevresel faktör ile mücadele etmek zorundadır. Yazın UV ışınları, klor ve tuzun etkilerine karşı koyarken kışın da havalandırmalı odalar ve hava almasına engel olan bere ya da örtülerle baş etmeye çalışır. Tabi saç kurutucuları ve saç düzleştiricileri de unutmayalım. Neresinden bakarsak bakalım tüm bu etkenler saçlarımızda kırıklara, matlığa, zayıflığa ve saçlarımızın sağlığını yitirmesine sebep olmaktadır.

Hindistan cevizi yağı  tüm bu zorluklar ile mücadele etmeye çalışan saçlarımıza güç kazandırıp onları onarırken aynı zamanda çok kuru ya da çok yağlı saç derimizi de dengeye kavuşturur. Temiz ve havlu ile kurulanmış olan saçlarınıza küçük bir miktar hindistan cevizi yağını  haftada bir defa uygulayın. Sonra sihirin gerçekleşmesi için ona en az 1 saat ama mümkünse 1 gece zaman tanıyın ve sabah olunca saçlarınızı şampuan ile durulayın. Tabi gece nevresimlerinize yağ bulaşmaması için saçlarınızı havlu, bone ya da streç film ile sarmayı unutmayın.

Saçlarınız için doğal bir şekillendirici mi arıyorsunuz? Küçük bir miktar hindistan cevizi yağı ile saçlarınıza kolayca şekil verin ve bekleyin. Yağ bekledikçe katılaşacak ve saçlarınız üzerinde doğal bir tutuculuk sağlayacaktır.

Yüz bakımı

Yüzümüzde bulunan deri tüm vücudumuzda bulunandan 7 kat daha incedir ve bu durum onu dış etkenlerin saldırılarına karşı daha duyarlı kılar.  Hindistan cevizi yağı sahip olduğu besleyici içerik ile cildinize üst düzeyde bakım sunar.

Hindistan cevizi yağı antibakteriyel, antiviral ve antiinflamatuar özelliklere sahiptir, bu sayede akne ve leke sorunu ile baş etmede ve hatta uçuk ile mücadelede pozitif etkiler sunar. Yüzünüzün tamamını ya da sadece etkilenen bölgeleri hindistan cevizi yağına çok hafifçe batırdığınız pamuk bir bez ile silin yeter. 

Hindistan cevizi yağı aynı zamanda cildinizi sıkılaştırıcı ve yumuşatıcı etkilere sahiptir. Uzun dönemli kullanımda yüzünüzde bulunan kırışıkların giderilmesine de yardımcı olur.

Hindistan cevizi yağını aynı zamanda makyaj temizliği için de kullanabilirsiniz. Avucunuza küçük bir miktar hindistan cevizi yağı alın ve tüm yüzünüze sürün. Daha sonra pamuk bir bez yardımıyla tüm cildinizi silin.

Hindistan cevizi yağı kuruyan ve çatlayan dudaklarınıza da iyi gelecektir.

Son bir tüyo da beyler için gelsin: hindistan cevizi yağı ciltte meydana gelen iritasyonları yatıştırmada çok etkilidir, traş sonrası cildinizi yatıştırmak için hindistan cevizi yağından faydalanabilirsiniz.

Muhteşem hindistan cevizi yağını satın almak için tıklayın!

Yorumlar
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4